2012 06 23 DAni jablanovca 2012

I ove godina Fašnička udruga Preštimanci iz našeg dragog Jablanovca organizirala je malonogometni turnir.

Pojavio se samo jedan problem, a to je da nitko nije znao da su Dani Jablanovca !? Zašto? To se vjerojatno pita većina Jablanovčana, a nitko im ne odgovara. Udruge zbog svega toga odustaju od organizacija i predstavljanja svojih aktivnosti u te dane vrlo bitne za mjesto, ljudi se otuđuju i to nije dobro.

Do prije par godina i na našem trgu je bilo plesa i veselja ,a sada ništa, najobičnija subota. Recesija? Izgleda da je samo u Jablanovcu, jer mi kao KUD nastupamo u okolnim mjestima gdje i dalje vlada veselje i sloga među mještanima.

Da nema Preštimanaca ne bi ni znali da je bio neki poseban dan u Jablanovcu. Držite se, mi KUD-ovci Vas podržavamo u svemu.

Jedina svjetla točka je ta da smo u jakoj konkurenciji od dvije ekipe osvojili prvo mjesto i uzeli zlato. Nadamo se da nam je to zadnji puta i da se ovo više neće događati.

Pozdrav svim Jablanovčanima od njihovog KUD-a koji je na žalost poznatiji svugdje osim u dragom nam Jablanovcu.

2012 06 23 DAni jablanovca 2012 1